Menu Zamknij

XXV Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych ”śrubka 2014”

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

XXV Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych ”śrubka 2014”

25 – 26 – 27 kwietnia 2014 r.

Sponsorzy – partnerzy:

Wyniki do pobrania i statystyki  

W konkursie wzięło udział 123 modelarzy, przedstawiło 371 modeli, w tym:
–  34 młodzików;
–  30 juniorów;
–  44 seniorów.
–  40 osób przedstawiło 73  modeli  kartonowych.
–  91  osób przedstawiło  298  modeli  plastikowe,

Poza konkursem swe modele wystawili:
Paweł Gałuszka, Wojciech Borecki oraz unikatowy zestaw ekologicznych modeli ze Społecznej Szkoły Podstawowej Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego z Bielska-Białej wykonany przez uczniów: Julię Golikę, Paulinę Agopsowicz, Martę Orawiec, Alekandrę Fenskę, Zofię Sylwestrzak, Kingę Krywult, Ninę Wysowską, Igora Guza, Jana Habdasa, Oskara Łyska, Karola Janika, Michała Brysia, Marcina Ormańca, Tomasza Janika


Miejscowości z których pochodzili modelarze biorący udział w konkursie:
Gilowice, Ślemień, Żywiec, Bielsko-Biała, Kraków-Czernichów, Pewel Ślemieńska, Katowice, Tychy, Ruda Śląska, Międzybrodzie Żywieckie, Międzybrodzie Bialskie, Chrzanów, Brzeszcze, Gliwice, Kraków, Oświęcim, Zaborze k/Oświęcimia, Czekanów k/Gliwic, Jaworzno, Ustroń, Jędrzejów, Zamość, Nowy Sącz, Rędziny k/Częstochowy, Częstochowa, Warszawa, Żory, Sierpc, Oleśnica, Jasienica, Skoczów, Bestwina,


Impreza została zrealizowana dzięki bezinteresownemu zaangazowaniu wolontariuszy:
Wiesław GAŁUSZKA, Grzegorz URBANIEC, Bartosz ŚWITALSKI, Leszek PROSZOWSKI, Jakub BLECHA, Wojciech BORECKI, Łukasz PŁATEK, Samodzielna Formacja Obronno – Ratownicza pod dowództwem Pawła GAŁUSZKI. Serdecznie dziękujemy.


Nagroda specjalna “ŚRUBA”
Andrzej Zemła    „OM” – okręty i statki motorowe
Andrzej Markowicz    „Ż” – żaglowce
Dariusz Furtak    „Pg” – pojazdy wojskowe gąsienicowe Paweł Ogarek    „S1” – samoloty tłokowe jednosilnikowe
Piotr Ulman    „PSZ” – pojazdy szynowe – kolejnictwo
Jerzy Chudzik    „OM” – okręty i statki motorowe
Przemysław Klimala„Pw4” – pojazdy wojskowe gąsienicowe – 1:35 – 1:16
Aleksander Górka    „S2” – samoloty tłokowe – 1 : 48 i większe
Andrzej Domański    „Pw2” – pojazdy wojskowe kołowe – 1:35 – 1:16


Nagroda Specjalna

JAKUB POLOK
Za najlepszy model w barwach Polskich będący w strukturach NATO
Nagroda przyznana przez:
Samodzielną Formację Obronno Ratowniczą Im. Gen. S. Sosabowskiego z Żywca
oraz Firmę „RECCE” – Działania i szkolenie specjalne



Dyplom specjalny dla
Społecznej Szkoły Podstawowej Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsko-Białej za niezwykle oryginalne przedstawienie modeli z surowców ekologicznych


Klub śrubka

Opublikowano wImprezy, Konkurs Modeli "śrubka"

Podobne wpisy