Menu Zamknij

XXIV Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych ”śrubka 2013 ”12 – 13 – 14.04.2013 r.

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

XXIV
Konkurs Modeli Kartonowych
i Plastikowych
”śrubka 2013”

12 – 13 – 14.04.2013 r.

sponsorzy:


W obiektywie Leszka Proszowskiego:


w obiektywie Bartosza Świtalskiego:


w obiektywie Jakuba Blechy:


w obiektywie Pawła Gałuszki:


W konkursie wzięło udział 116 modelarzy, w tym:
–  39 młodzików;
–  31 juniorów;
–  46 seniorów.

– 52 osoby przedstawiły 124 modele kartonowe.
– 90 osób przedstawiło 234 modele plastikowe,


Krótki komentarz o imprezie…
W ocenie wielu modelarzy odwiedzających naszą imprezę, poziom wykonania modeli był wysoki i dający nadzieję na ciągły wzrost umiejętności samych modelarzy. Z radością stwierdzamy obecność na naszym konkursie węgierskiego modelarza. Organizatorzy stwierdzają dwa niepokojące zjawiska: malejąca liczba najmłodszych uczestników konkursu oraz zanikanie zainteresowania modelarstwem przez mieszkańców Żywca i Żywiecczyzny.
Oczekujemy w następnym roku modeli na jeszcze wyższym poziomie. Zapraszamy równocześnie tych najmłodszych, początkujących modelarzy. W bieżącym roku było się od kogo uczyć. Z przykrością musimy stwierdzić, że w związku z małą liczbą modelarzy zamieszkałych w Żywcu na Żywiecczyźnie jak i niezadawalającym poziomie przezentowanych w konkursie modeli, organizatorzy nie przeprowadzili oceny modeli w konkursie “Mistrz powiatu”. Sytuacja ta jest alarmująca i świadczy o kryzysie modelarstwa w Żywcu i na Żywiecczyźnie.


Miejscowości z których pochodzili modelarze:
Żywiec, Pewel Ślemieńska, Jeleśnia, Kuków, Bielsko Biała, Międzybrodzie Żywieckie, Myszków, Międzybrodzie Bialskie, Skoczów, Koziegłowy, Gilowice, Oleśnica, Ślemień, Czaniec, Świerczyniec, Chrzanów, Pyskowice, Brzeszcze, Mosonmagyarovar (Węgry), Gliwice, Ruda Śląska, Oświęcim, Kraków, Mazańcowice, Tychy, Grodków, Szczerbice, Pewel Mała, Radom, Nysa.


Impreza została zrealizowana dzięki bezinteresownemu wsparciu wolontariuszy:
Wiesław GAŁUSZKA, Grzegorz URBANIEC, Leszek PROSZOWSKI, Bartosz ŚWITALSKI, Jakub BLECHA, Wojciech BORECKI, Łukasz PŁATEK, Samodzielna Formacja Obronno – Ratownicza pod dowództwem Pawła GAŁUSZKI. Serdecznie dziękujemy.

Opublikowano wImprezy, Konkurs Modeli "śrubka"

Podobne wpisy