Menu Zamknij

”…wszystko inne…” Wystawa prac Jerzego Pustelnika Uniwersytet Śląski Wydział Artystyczny

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

…wszystko inne…

wystawa grafiki komputerowej

Jerzy PUSTELNIK

wystawa: 10.02. – 8.03.2012 r.
wernisaż: 10.02.3012. godz. 17.00


galeria:


wernisaż:


Wystawa prac o których można by powiedzieć sloganowo, że ich początek jest tak oddalony od końca jak ogień od wody czy ziemia od nieba… a jednak gdzieś tam się z sobą stykają.
Tym pomostem łączącym jest właśnie fotografia – sztuka, której  w zasadzie nie widzimy ale jest obecna i w dużej mierze jest czynnikiem decydującym w pracach – decydującym bo najbardziej zintegrowanym z autorem  – przy jej pomocy dokonało się bowiem to co w fotografii jest najważniejsze czyli decyzja o naciśnięciu spustu migawki. Decydującym bo ona łączy początek i koniec.
Koniec możemy oglądać, a początek ? Początek to prace studentów Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie. Są to prace wykonane ze znanego nam produktu jakim jest mak !  Pani profesor Anna Kluz – wykładowca rysunku na naszym wydziale zainicjowała metodę pozwalającą studentom na szczególne wykorzystanie wyobraźni i to w sposób wielowymiarowy i wielokrotnego wykorzystania. Metoda polega na tworzeniu obrazów z maku rozsypanego na kartce papieru.
Narzędzia to karta telefoniczna, karta bankomatowa, patyczek, długopis czy własne palce lub dłonie. Ale tym najważniejszym to fantazja.

Opublikowano wGaleria Pod śrubką

Podobne wpisy