Menu Zamknij

Vianočná pohľadnica IX. ročník medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

IX. Vianočná pohľadnica

Wyniki konkursu w więcej
Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
www.osvetadk.sk/index.php?theme=clanokz&typ=podujatie&id=1006

Konkurs na kartkę bożonarodzeniową w roku 2012 – rozstrzygnięty
9. Międzynarodowy Konkurs plastyczny pocztówki bożonarodzeniowej zakończył się kolejnym sukcesem. Na dziewiątą edycję międzynarodowego konkursu na pocztówki świąteczne wpłynęło 6 350 z 350 szkół ze Słowacji, Czech, Polski, Serbii, Rumunii i Węgier. Konkurs organizowany i promowany jest przez centrum kultury w Dolnym Kubinie i jak co roku spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Orawy jak i dzieci oraz pedagogów z sąsiednich krajów. Tematem prac wykonanych przez  artystycznie uzdolnione dzieci było Boże Narodzenie, naturalne i odświętne przedstawienie tematów biblijnych. Prace nadesłane na konkurs oprócz klasycznego interpretowania motywów tego konkursu, a ich spostrzeżenia zostały przesunięte na kameralne sytuacje, zimowych prezentacji związanych z rodziną, która stanowi fundament do postrzegania świata, do wyobrażeń i oczekiwań okresu wakacyjnego. Tematyką świątecznych kartek przez dzieci, to bardzo unikalne interpretacje autorów, ciekawe rozwiązania i eksperymenty formalne związane połączeniem wielu technik. Najczęściej prace wykonywane były
w formie rysunku, grafiki i kolażu. Celem tego konkursy jest oprócz podstawowego zadania którym jest wykonanie i prezentacja prac plastycznych dzieci poprzez tworzenie warunków stwarzania wolnej przestrzeni prezentacji młodych talentów artystycznych, ale również powiększanie i tradycyjnym rozumieniu pobudzanie zachowań ludzkich związanych ze świętami  Bożego Narodzenia.
Jury, w którym pracował Mgr. sztuki. Miroslav Knap, Mgr. Anna Gajdosikova (Plus7dni) i Zbigniew Micherdziński zaproponowało przyznanie 78 indywidualnych
i 14 zbiorowych nagród. Prezentacja prac nagrodzonych wraz z ogłoszeniem oficjalnych wyników konkursu nastąpi 12. grudnia 2012 r. w miejskim domu kultury
w Dolnym Kubinie o godzinie 13.00.
Kolejne wystawy prac nadesłanych na konkurs zostaną zaprezentowane w dniach:
-1.12.2012 r. – 4.1.2013 r. – w średniej szkole medycznej w Ostrawie (Czechy);  
– 3.12.2012 r. – 7.1.2013 r. –  w Radzie Narodowej Republiki Słowackiej w Bratysławie (Słowacja);
– 7.12.2012 r. – 2.1.2013 r. – w Klubie „śrubka” w  Żywcu (Polska)
– 12.12.2012 r. – 10.1.2013 r. – w Miejskim Domu Kultury w Dolným Kubín (Słowacja);- 17.12.2012 r. – 31. 1.2013 r. –  w Centrum Kultury – Liptovský Mikuláą


Lista nagród i wyróżnień 9. konkursu na kartkę bożonarodzeniową


Artystyczne Szkoły podstawowe


I. KATEGORIA
Rysunek, malarstwo
1. Adéla Karasová, 7 lat, ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ
2. Štefan Kucko, 4 lata, SZUŠ Jánoą, Ružomberok
3. Lucia Serdahelyová, 7 lat, ZUŠ Senica
Wyróżnienie:
Klára Drábiková, 6 lat, ZUŠ Púchov
Petra Kubicová, 5 lat, ZUŠ Myjava
Alžběta Hluątíková, 7 lat, ZUŠ Zlín-Malenovice, CZ
Wyróżnienie za kolecję prac:
ZUŠ Holíč – maľba a kresba
Gminny Ośrodek Kultury Ustronie Morskie, PL
Złożone techniki:
1. Tomáą Chytil, 5 lat, ZUŠ Vladislava Vančury, Háj ve Slezsku, CZ    
2. Karin Štupendeková, 5 lat, ZUŠ Bernolákova, Holíč
3. Samuel Szász, 5 lat, ZUŠ Exnárova, Bratislava
Wyróżnienie:
Lujza Pląková, 7 lat, ZUŠ Karola Pádivého Trenčín
Wyróżnienie za kolekcję prac:
ZUŠ Exnárova, Bratislava
ZUŠ Pozořice, CZ
Grafika:
1. Petra Magnerová, 7 lat, ZUŠ F.K. Vrútky
2. Nella Laąáková, 7 lat, ZUŠ Bernolákova, Holíč
3. Zoja Hazuchová, 5 lat, ZUŠ P.M. Bohúňa, Dolný Kubín
Wyróżnienie:
Mária Palubová, 6 lat, SZUŠ Stará Ąubovňa
Tomáą Mikulec, 7 lat, ZUŠ Ferka Špániho, Žilina
Wyróżnienie kolecji:
ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín
II. KATEGÓRIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Daniel Rybakov, 8 lat, ZUŠ Snina
2. Paulina Miszczak, 10 lat, Młodzieżowy dom kultury Tychy, PL
3. Alexandra Iątoková, 8 lat, ZUŠ Senica
Wyróżnienia:
Kristián Očkaják, 9 lat, SZUŠ Jánoą, Ružomberok
Stanislava Orlovská, 9 lat, SZUŠ Stará Ąubovňa
Wyróżnienie kolekcji:
ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ
Złożone techniki:
1. Silvia Čukanová, 10 lat, ZUŠ L. Árvaya, Žilina
2. Veronika Výtisková, 8 lat, ZUŠ Vladislava Vančury, Háj ve Slezsku, CZ    
2. Aneta Heidlerová, 9 lat, ZUŠ Žilina
3. Viktória Olleová, 9 lat, ZUŠ F.K. Vrútky
Wyróżnienie kolekcji:
ZUŠ L. Árvaya, Žilina  
Grafika:
1. Martina Srnková, 9 lat, ZUŠ Karola Pádivého Trenčín
2. Nela Holoąková, 8 lat, ZUŠ Bernolákova, Holíč
3. Adam Hvolka, 9 lat, ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín
Wyróznienia:
Henrieta Vaľuąová, 10 lat, SZUŠ Stará Ąubovňa
Karolína Mikuláąková, 9 lat, ZUŠ Bernolákova, Holíč
Wyróżnienie kolekcji:
Młodzieżowy dom kultury Rybnik, PL
III. KATEGÓRIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Adela Babinská, 15 lat, ZUŠ Trstená
2. Denis Záň, 15 lat, SZUŠ Tvrdoąín
3. Simona Viencková, 12 lat, ZUŠ Eduarda Marhuly, Ostrava – Mariánské Hory, CZ
Wyróżnienie:
Mariana Plachetková, 15 lat, ZUŠ Gelnica – filia Helcmanovce
Złożona technika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Grafika:
1. Lesana Krchníková, 13 lat, ZUŠ Brezová pod Bradlom
2. Kamil Perużyński, 15 lat, Młodzieżowy dom kultury Rybnik, PL
3. Barbora Omastová, 12 lat, ZUŠ Ivana Ballu, Dolný Kubín
Wyróżnienie:
Valéria Pekníková, 14 lat, ZUŠ Brezová pod Bradlom


Szkoły Podstawowe


I. KATEGORIA
Rysunek, malarstwo:
1. Denisa Fričová, 7 lat, ZŠ P. Škrabáka, Dolný Kubín
2. Sofia Krivoňáková, 7 lat, ŠKD – ZŠ Grundschule Kežmarok
3. Kristína Hanesová, 6 lat, ZŠ Plieąovce
3. Kristína Knappová, 7 lat, ZŠ Hôrky, Žilina
Technika złożona:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. Alexandra Nestlerová, 6 lat, ZŠ Staré Hory
Wyróżnienie za kolekcję:
ZŠ P.O. Hviezdoslava, Veľké Kapuąany
Grafika:
1. Filip Šulgan, 6 lat v, ZŠ Jarná, Žilina
2. Simona Gajdoąíková, 6 lat, CZŠ Ž. Bosniakovej, Šurany
3. Nella Jakubčínová, 7 lat, ZŠ Jarná, Žilina  
II. KATEGORIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Magda Osowska, 11 lat, Ośrodek kultury, sportu i rekreacji, Świecie, PL
2. Aďka Barutová, 10 lat, ZŠ Oravská Lesná
3. Adnana Ferencikova, 8 lat, Teoreticke Lyceum J. Gregora Tajovského, Nadlak, RO
Wyróżnienia:
Samuel Bugár, 11 lat, ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda
Dominika Tomala, 10 lat, Bałucki ośrodek kultury Łodź, PL
Jana Koniarikova, 9 lat, Teoreticke Lyceum J. Gregora Tajovského, Nadlak, RO
Wyróżnienia kolekcji:
ZŠ Jarná, Žilina
ZŠ Šíd
Złożona technika:
1. Ondrej Bazelides, 9 lat, ZŠ Jarná, Žilina
2. Jana Iglárová, 9 lat, ZŠ J. Vojtaąąáka, Zákamenné
3. Lea Šárfyová, 8 lat, ZŠ P. Škrabáka, Dolný Kubín
Grafika:
1. Lujza Boďová, 10 lat, ZŠ Štúrová, Malacky
2.Barbora Katyąová, 8-11 lat, ZŠ Novoť
3. Adrian Ziętek, 10 lat, Szkoła Podstawowa Króla Kazimierza Wielkiego, Lublin, PL
III. KATEGORIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Ingrid Bialová, 14 lat, ZŠ Farská lúka, Fiľakovo
2. Katarzyna Mieszczak, 14 lat, Gimnazjum Publiczne, Cięcin, PL
3. Wiktoria Nowak, 12 lat, Szkoła Podstawowa nr 1 Żywiec, PL
Wyróżnienie kolekcji:
ZŠ Jarná, Žilina
ZŠ Novoť
ZŠ Marąala Tita, Padina, SRB
Technika złożona:
1. Zuzana Kucharčíková, 14 lat, ZŠ Hôrky, Žilina
2. Dominika Dobroňová, 15 lat, ZŠ Hôrky, Žilina
3. Jakub Nespala, 12 lat, ZŠ Poprad – Spiąská Sobota
Grafika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano


SZKOŁY ŚREDNIE


Rysunek, malarstwo:
1. Michaela Hučalová, 15 lat, Stredná umelecká  ąkola, Nižná
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Technika złożona:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Grafika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano


SZKOŁY SPECJALNE


I. KATEGORIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Frank Baláž, 7 lat, ŠZŠ Čadca
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Technika złożona:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Grafika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
II. KATEGORIA:
Rysunek, malarstwo:
1. nie przyznano
2. Kristínka Ďurkáčová, 9 lat, ŠZŠ Čadca
2. Fabián Žiga, 10 lat, ZŠ – ąpeciálna trieda Vydrník
3. neudelená
Čestné uznanie:
Milan Poláček, 8-11 lat, ŠZŠ Čadca  
Kombinovaná technika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Grafika:
1.  nie przyznano
2.  nie przyznano
3.  nie przyznano
Wyróżnienie:
Marek Ruman, 9 lat, ŠZŠ Nevädzová, Bratislava
III. KATEGORIA:
Rysunek, malarstwo:
1. Jozef Žiga, 12 lat, ZŠ – ąpeciálna trieda Vydrník
2. Brigita Makúchová, 14 lat – žiačka s mentálnym postihnutím, ZŠ Novoť
3. nie przyznano
Złożona technika:
1. Agnesa Bandyová, 14 lat, ZŠ – ąpeciálna trieda Mníąek nad Hnilcom
2. Dana Vaąkovičová, 12 lat, ŠZŠ Čadca
3. Elemír Kotuľák, 14 lat,  ZŠ – ąpeciálna trieda Mníąek nad Hnilcom
Grafika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Wyróżnienie:
Peťko Konąťák, 14 lat, ŠZŠ – ZŠ pri Nedú Ąubochňa


PRZEDSZKOLA


Rysunek, malarstwo:
1. nie przyznano
2. Matej Bujňák, 5 lat, MŠ Tatranská, Stará Ąubovňa
3. Alexander Varga, 6 lat, SMŠ Mamajáčik, Preąov
Złożona technika:
1. nie przyznano
2. nie przyznano
3. nie przyznano
Grafika:
1.  nie przyznano
2.  nie przyznano
3.  Martin Straka, 6 lat, MŠ Oslobodenia, Trstená

Miroslav Żabensky

Opublikowano wPo godzinach, Zaprosili nas

Podobne wpisy