Menu Zamknij

Turniej Recytatorski ”Cztery Pory Roku” LATOP o wakacyjnym wypoczynku, ale jeszcze latem

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Tuż po wakacjach zapraszamy recytatorów 16 września 2006r., w sobotę o godzinie 10.00 do żywieckiego Klubu “śrubka” przy ulicy Grunwaldzkiej 13. Zgłoszenia udziału w imprezie można dokonać do 8 września na karcie recytatora dostępnej w biurze Klubu “śrubka”, codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00 lub na tej stronie internetowej.

Zapraszamy serdecznie!

Poniżej I część fotoreportażu z zimowych prezentacji recytatorów:

Niezwykła forma Turnieju Recytatorskiego „Cztery Pory Roku” , recytacje bez komisji konkursowej, cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych recytatorów gimnazjów i szkół średnich Żywca i powiatu żywieckiego. Tym razem recytatorzy spotykają się częściej niż dotychczas – 1 x w kwartale. Pierwotne założenia programowe tej imprezy przewidywały spotkania recytatorów 1 x w kwartale. Jednakże kłopoty finansowe sprawiły, że organizatorzy ograniczyli się do organizacji turnieju 1 raz do roku. Duże zainteresowanie imprezą samych recytatorów spowodowało, że w tym roku nawiązano do wcześniejszych założeń. Cztery razy w roku spotykać się będzie w żywieckim klubie „śrubka” utalentowana młodzież z naszego regionu. Organizatorzy poprzez ten turniej chcą pobudzić utalentowaną młodzież Żywca i okolicy do rozwoju autentycznych indywidualnych predyspozycji artystycznych, proponować aktywną formę kulturalnego spędzania wolnego czasu przez najbardziej wrażliwą artystycznie, młodzież, poza ośrodkami szkolnymi, w środowisku zamieszkania.
Wykonawcy przygotowują i wykonują wiersz oraz fragment prozy. W każdej edycji musi być to inny repertuar.
Pomimo, że założenia tej imprezy nie przewidują funkcjonowania komisji konkursowej, celem wyłonienia nagrodzonego Laurem Erato, każdy z uczestników popisu weźmie udział w tajnym głosowaniu. Dzięki temu, zdaniem recytatorów,  atmosfera współzawodnictwa pozbawiona jest groźby, często nietrafnych ocen ferowanych przez jurorów. Jak wynika z wieloletniej obserwacji, wykonawcy dokonują niezwykle trafnych wyborów.
Każdy z uczestników otrzymuje dyplom uczestnictwa oraz tomik poezji.
II część fotoreportażu z zimowych prezentacji recytatorów:

Prezentacje turniejowe, tym razem zgromadzą recytatorów 16 września 2006 r., w sobotę o godzinie 10.00 w żywieckim Klubie “śrubka” przy ulicy Grunwaldzkiej 13. Zgłoszenia udziału w imprezie można do 8 września na karcie recytatora dostępnej w biurze Klubu “śrubka”, codziennie w godzinach od 9.00 do 21.00 lub na stronie internetowej www.srubka.zywiec.org.pl .

Klub śrubka

Opublikowano wCztery Pory Roku, Imprezy

Podobne wpisy