Menu Zamknij

SZYTY ŻART – Maria Posłuszna wystawa z inspiracji Pop-artem

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

SZYTY ŻART

Maria Posłuszna

Bielsko-Biała
wernisaż: 9.03.2012 r. godz. 17.00
wystawa: 09.03. –12.04.2012 r.
Wystawie towarzyszy dodatkowa prezentacja w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Żywcu
www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?gid=15624


galeria:


wernisaż:


Wystawę dedykuje Annie Nicol Kaweckiej.
Małej dziewczynce o wielkim sercu.

      „Szyty Żart” jest to wystawa, na którą składają się prace tworzone od 2006 roku. Za każdym razem kiedy tworze nowe dzieło staram się powtarzać, że dzieło jest bardzo osobistym pamiętnikiem dla artysty.
          Tytuł jest powiązany z okresem dzieciństwa ponieważ dzieci nieustanie żartują
i cieszą się. Ta wystawa ma na celu rozweselić widza. Radość w pracach uzyskałam sięgając po inspiracje do sztuki Pop Art, która posługuje się krzykliwymi kolorami zabawną formą.
       Jest to wystawa, wykonana z materiału i nici – jest szyta. Odnosi się do sfery bardzo kobiecej, bo przecież to kobiety wykonują prace domowe związane z igłą i nitką, czyli szyciem. Kobiety w domu wychowują dzieci, zajmują się sprawami domowymi, szyją porwaną odzież, szyją zasłony, firany, pościel.
       Część prac powstała pod wpływem mojej ciąży, uczuć związanych z bycia mamą oraz z wspomnieniami własnego dzieciństwa. Kiedy sięgam pamięcią do mojej przeszłości widzę wszystko niczym w filmie. Nie jest to ciągły obraz, ale najważniejszy kadr z danej chwili. To spostrzeżenie sprawiło, że tą wystawą chcę przekazać ceną informacje rodzicom. To co dajemy naszym dzieciom, to kadry filmowe. Kiedy dorośnie dziecko nie będzie pamiętać każdej chwili spędzonej z nami rodzicami, ale zapamięta pewne sceny i to od nas zależy czy te wspomnienia będą pozytywne czy negatywne.
           Dziękuje moim rodzicom, że to co pamiętam to dobre chwile i że wspomnienia mogą stanowić dla mnie inspiracje do działań twórczych.

Maria Posłuszna

Opublikowano wGaleria Pod śrubką

Podobne wpisy