Menu Zamknij

Psia natura

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

W ostatnich miesiącach SM Gronie ociepliła kilka bloków na Osiedlu 700-lecia. Zmieniło to zasadniczo wygląd osiedla, które zaczynało już przypominać slumsy z obrzeży wielkich metropolii. Brudne elewacje straszyły swoim wyglądem, a wejścia do klatek schodowych odstręczały wręcz potencjalnych gości do zapuszczania się we wnętrza bloków. Teraz domy są jasne,czyste, zadbane i mimo archaicznej już formy wielkich klocków sprawiają przyjemne wrażenie.

Ocieplanie połączone z poprawą estetyki elewacji odbyło się nie bez trudności, gdyż zdania mieszkańców na ten temat były podzielone. Chodziło jak zwykle o pieniądze, a były to pieniądze niemałe. Statystyczny mieszkaniec ma do spłacenia w kilkuletnim okresie kwotę kilku tysięcy złotych.

Wielkość spłaty jest zróżnicowana w zależności od powierzchni mieszkania, ale prawie w każdym wypadku jest to suma bardzo znacząca dla budżetu domowego mieszkańców. Krezusów wśród nich nie ma, tym bardziej więc irytuje fakt, że w krótkim okresie po zakończeniu prac pojawiły się na tynkach jakieś hieroglify wymalowane sprayem. Zrobiono to farbą metalizowaną i jedyną metodą jej usunięcia jest zeskrobanie tynku i położenie w tym miejscu nowej warstwy. A to, jak wiadomo, kosztuje. Idioci ze sprayem w ręku mają to gdzieś, oni się świetnie bawią, robiąc innym na złość.

Ich zabawa przypomina postępowanie psów, które znaczą swoje terytorium, obsikując słupy, drzewa i narożniki domów. W ten sposób dają swoim pobratymcom do zrozumienia, że teren jest już zawłaszczony. Czyżby szkodnicy niszczący cudzą własność cofnęli się w procesie ewolucji do poziomu psów? Jeśli tak, to trzeba ich wyłapać, bo stanowią zagrożenie dla otoczenia. Najlepszym dla nich miejscem będzie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Opublikowano wKontr(a)wersje, Po godzinach

Podobne wpisy