Menu Zamknij

Przyzwolenie wykroczeniom

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Przykrym zjawiskiem jest notoryczne wywieszanie ogłoszeń, plakatów na okolicznych drzewach. Są rejony miasta, w których takie ogłoszenia pojawiają się rzadko, gdyż sami mieszkańcy systematycznie zrywają je. Natomiast w wielu miejscach praktyka wywieszania ogłoszeń jest systematycznie stosowana.

Najtragiczniejszym okresem dla drzew są zbliżające się terminy kolejnych wyborów. Wtedy kandydaci na wybrańców wraz ze swymi komitetami wyborczymi wieszają swe podobizny na każdym niemal przydrożnym drzewie. Przez pewien czas w ośrodkach władzy funkcjonował pomysł pogodzenia nieodpartej chęci wieszania ogłoszeń na drzewach z ich ochroną poprzez zainstalowanie na pniach specjalnych tablic. Na szczęście nic z tego pomysłu „nie wyszło”.

A my apelujemy do mieszkańców o nieposłuszeństwo obywatelskie wobec tak traktowanej samowoli, o zrywanie wszelkich ogłoszeń z drzew. Nawet tych z podobiznami znanych nam osób. Tym bardziej, że na ogłoszeniach są dość szczegółowe dane sprawców tych czynów. A może słabość wzroku funkcjonariuszy Straży Miejskiej czy inne uwarunkowania przeszkadzają w  stwierdzeniu prawdziwych danych sprawców tych wykroczeń. A my, mieszkańcy bierzmy sprawy we własne ręce. Tylko nasuwa się kontrowersyjne pytanie: po co Straż Miejska?

Opublikowano wKontr(a)wersje, Po godzinach

Podobne wpisy