Menu Zamknij

Ola Jachimska & Irek Kowal

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Młodzi fotograficy z Jarosławia

Fotografujemy…
Tworzymy swoją rzeczywistość,
Mamy cel do którego dążymy,
I pasję, którą chcemy rozwijać…
Tyle wystarczy…

I to wystarczyło by stworzyć i koordynować projekt „Jarosław oczami młodych”, który ma na celu zainteresowanie młodych ludzi fotografią, zatrzymanie się i spojrzenia na otaczające środowisko.


Po pierwszej edycji tego projektu powstał Klub Młodych Fotografów, który już ponad rok skupia dzieci i młodzież by poznawać inspirujący świat znajdujący się po drugiej stronie obiektywu. Wakacje 2007 to  kurs fotograficzny w Galerii Przedmiotu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, 3 dniowe warsztaty na Forum Młodzieży Dominikańskiej na Jamnej zakończone wystawą, oraz akcja „Festiwal Muzyki Dawnej w obiektywie”. Codziennie prezentowany był reportaż z każdego z 7 dni XV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej w Jarosławiu. Wystawiono ponad 200 prac.
Za nami już też II edycja Projektu Jarosław Oczami Młodych która odbyła się we wrześniu br. Poza projektami i innymi warsztatami pozostają nam wystawy, konkursy oraz wymiana doświadczeń z Jarosławskim oraz Krakowskim Towarzystwem Fotograficznym, grupą fotografów i przyrodników „Resursa” oraz współpraca z „Jarosławskim Serwisem Imprezowym”

(Ola Jachimska – Irek Kowal)


Klub śrubka

Opublikowano wPo godzinach, Twórcy

Podobne wpisy