Menu Zamknij

Nagrody Dziekana dla studentów Wydziału Artystycznego UŚ Wśród wyróżnionych – Tomasz GAWOR

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Nagroda Dziekana Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest przyznawana wyróżniającym się studentom Wydziału, w szczególności za osiągnięcia w obszarze twórczości artystycznej, działalności wystawienniczej i koncertowej.

Nagroda jest wyrazem uznania dla twórczej pasji, talentu i aktywności młodych adeptów sztuki. Ponadto, w sytuacji złożonej rzeczywistości współczesnej kultury, sztuki i pedagogiki artystycznej – pełnych sprzeczności, ale i sprzeczności tolerujących, pozbawionych normatywnych regulacji estetycznych – wyróżnienie to stanowi wskazanie interesujących przedsięwzięć twórczych, ważnych z punktu widzenia procesu dydaktycznego i kształtowania indywidualności artystycznych

Nagroda ma też charakter motywujący i dopingujący. Skłaniając do pogłębiania doświadczeń twórczych i warsztatowych, ale także do refleksji określającej nastawienie studentów kierunków artystycznych wobec sztuki współczesnej i własnej aktywności twórczej, mobilizuje do podejmowania odważnych, autentycznych i bezkomppromisowych przedsięwzięć artystycznych, w dalszej zaś przyszłości do kształtowania postaw autentyczności i odpowiedzialności twórczej.

dr Ryszard SOLIK – prodziekan

Wsród wyróżnonych, student IV roku – Tomasz GAWOR. (na zdjęciach Tomasz Gawor i jego praca)

Fotoreportaż z uroczystości w:

Klub śrubka

Opublikowano wPo godzinach, Tam byliśmy

Podobne wpisy