Menu Zamknij

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO Zaproszenie na zajęcia

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO
każdego stopnia

18 godzin lekcyjnych – 6 spotkań po 3 godz. lekcyjne
– odpłatność od osoby za 1 stopień –
40,00 zł
dla grupy 20 osobowej.
Zapisy na zajęcia osobiście, telefonicznie, e-mail, gg


Coraz większą popularnością cieszą się kursy tańca towarzyskiego. Taniec towarzyski staje się formą współczesnego kontaktu społecznego w czasie uroczystości rodzinnych czy społecznych. To przyjęcia weselne, studniówki są okazją do wspaniałych przeżyć estetycznych ich uczestników spędzających wiele czasu na wspólnej zabawie tanecznej.
Ludzie tańczą od zarania dziejów, taniec jest nierozerwanie związany z naszą kulturą, życiem. Taniec towarzyszy człowiekowi niemal od samych początków egzystencji wielokrotnie stając się nieodłącznym elementem ułatwiającym współżycie społeczne w pierwotnych grupach ludzkich. Był również elementem obrzędowości towarzyszącym wabieniu i zdobywaniu partnerów życiowych. Był również niezbędnym elementem kulturowych zachowań ludzkich na każdym szczeblu rozwoju społecznego. Taniec towarzyszył mieszkańcom naszego globu w najważniejszych momentach życia. W procesie rozwoju kulturowego człowieka taniec przybrał różnorodne formy wyrazu artystycznego. Musimy zdawać sobie sprawę, że taniec to nie tylko sposób na rozrywkę, miłe spędzenie czasu – to dla wielu sposób na życie.
Taniec towarzyski wpływa wspaniale na kondycję fizyczną, ale także psychiczną – na pracę mózgu co potwierdzają badania medyczne. Tańcząc zapominamy o troskach życia codziennego. Poruszanie się w rytm muzyki to naturalna, instynktowna reakcja naszego organizmu nawiązująca nawet do pierwotnych zachowań kulturowych człowieka. Poznając kroki tańców i doskonaląc swój kunszt taneczny zapisany umownymi krokami i figurami stopniowo zaczynamy odczuwać coraz większą przyjemność z takiego sposobu spędzania czasu. Niektórzy uważają, iż taniec jest jak narkotyk – jeżeli poznasz jego smak trudno będzie Ci się oprzeć pokusie, aby tańczyć.
Czy od razu musimy dążyć do tego, aby tańczyć jak pary taneczne, które swoje umiejętności prezentują na turniejach tańca? Oczywiście, że nie. Tańczyć może każdy, a podstawowa zasada jest taka, aby taniec towarzyski niósł radość.


Zapisy telefoniczne 33 475 07 93, bądź na srubka13@gazeta.pl lub na gg 2129748, podając imię i nazwisko, adres i nr tel. kontaktowego (stacjonarnego)


Zajęcia każdego stopnia trwają po 18 godzin lekcyjnych.


Prowadzący zajęcia – inż. Zbigniew Walas


Proponowany zakres zajęć edukacyjnych w zakresie tańca towarzyskiego:

 • walc angielski,
 • walc wiedeński,
 • walczyk “na 2”,
 • foxtrot,
 • jive,
 • cha – cha,
 • disco,
 • samba,
 • rumba,
 • tango,
 • polka,
 • Na życzenie uczestników zajęć
  polonez.

Całość edukacji uwzględnia stopniowe przyswajanie sobie poszczególnych tańców począwszy od podstaw w czasie zajęć I stopnia, poprzez poznawanie coraz trudniejszych kroków i figur na stopniach V i VI.

Opublikowano wTaniec, towarzyski

Podobne wpisy