Menu Zamknij

Jerzy Pustelnik

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

JERZY PUSTELNIK

pracownik merytoryczny Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, fotografik, miłośnik i popularyzator jazzu


Prace z wystawy”… wszyskie inne.. ” w galerii “pod srubką”


JERZY PUSTELNIK
Urodził się w Cieszynie, w roku 1950. Obecnie mieszka w Ustroniu.
Ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Warszawie oraz wyższe studia na Uniwersytecie w Cieszynie.
Fotografować zaczął będąc w szkole średniej, a od lat 70-tych zaczął łączyć zainteresowania fotograficzne z jazzem co zaowocowało kilkoma wystawami indywidualnymi o tematyce jazzowej, zdjęciami do płyt, czasopism jazzowych itp. Zrealizował wiele wystaw indywidualnych. Prezentował swoje zdjęcia w Warszawie podczas Festiwalu Jazz Jamboree 1999, na Bielskich Zadymkach Jazowych, na Cieszyńskiej Jesieni Jazzowej, na Silesian Jazz Meating w Rybniku.
Ostatnie wystawy pt.: “Jazz We Dwoje” oraz “Jazz z pierwszych i ostatnich rzędów” zostały zrealizowane wspólnie z żoną Karoliną. Towarzyszyły  one festiwalom jazzowym:  Cieszyńska Jesień Jazzowa – Cieszyn 2009  oraz Jazz w Ruinach – Gliwice 2010.
Zdjęcia o tematyce innej niż muzyczna, prezentował na licznych wystawach zbiorowych CTF-u oraz indywidualnych wystawach : “Strzępki Światła” i “Po Prostu Fotografia”, “Wszystko inne”. Jego prace były prezentowane również na wystawach pracowników Instytutu Sztuki – Wydział Artystyczny w Cieszynie.
Motto artystyczne:  “Pokazać to co wszyscy widzą aby zobaczyli”.
Jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. Pełnił funkcją prezesa CTF w latach 90-tych.
Za swoją działalność został wyróżniony Nagrodą Urzędu Miasta Cieszyna w dziedzinie kultury oraz Medalem 1200-lecia Miasta Cieszyna.

Jerzy pustelnik

Opublikowano wPo godzinach, Twórcy

Podobne wpisy