Menu Zamknij

Handlowanie kiczem

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

HANDLOWANIE KICZEM

Na żywieckim Rynku od wielu lat, o czym pisaliśmy w “Kontr(a)wersjach” zainstalowano przed laty dwa szeregi dziwnych budek, które jak sobie dobrze przypominam, były umieszczone na czas remontu Muzeum – Starego Zamku. Dzisiaj kompleks Muzeum w Żywcu funkcjonuje po modernizacji i remoncie. Budki na rynku w dalszym ciągu są czynne i jak wynika z obserwacji całkim nieźle się mają.

Nikt ze sprawujących władzę nie wypowiada żadnych opinii na temat losu tych budek. Zwrócić jednak chcemy uwagę na dziwny asortyment sprzedawanych artykułów. Są tam gadżety plastikowe przypominające nam współczesny odpustowy KICZ. Mamy propozycję wynikającą z faktu sprzedawanych od Bałtyku po Tatry drewnianych ciupag góralskich produkowanych w Chinach

Proponujemy dzierżawcom zywieckich budek z pseuderegionalnym kiczem złożenie innych zamówień pamiątek regionalnych w Chinach. Jak wyglądałyby masowo produkowane bibułkowe kwiatki, koniki drewniane czy klepoki ? I wtedy można byłoby łatwiej wyegzekwować od tych handlarzy koniecznych opłat dzierżawnych i podatkowych. A tak bliżej nam do atmosfery KOLOROWYCH JARMARKÓW. Tylko że przed zywieckim Magistratem.

Klub śrubka

Opublikowano wKontr(a)wersje, Po godzinach

Podobne wpisy