Menu Zamknij

Głupota, czy premedytacja ???

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Przy drodze z Moszczanicy do Rychwałdu, tuż za stawami rybnymi, stoi niewielki barak doskonale widoczny z daleka. Z przejeżdżającego samochodu można go dostrzec bez trudu, jeszcze lepiej – idąc pieszo w stronę Rychwałdu. Po wyasfaltowaniu drogi ruch na niej znacznie się zwiększył i zapewne spora część podróżnych zauważa napisy na ścianach baraku.

Od frontu wymalowany został wielkimi literami napis SKINHEAD, natomiast boczne ściany “ozdobiono” znakami nazistowskimi i rasistowskimi hasłami. Dziwne jest, że dotychczas nikt nie zareagował na to jawne łamanie prawa.
A przecież “Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej” w artykule 13 mówi:

“Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.”

Ciekawe, czy ludźmi wypisującymi wspomniane hasła kierowała głupota, czy może mocno zakorzenione poglądy. Spora część współczesnej młodzieży łatwo ulega skinheadowskim, nacjonalistycznym hasłom, a ponieważ w pobliżu znajduje się zespół szkół rolniczych, zachodzi obawa, że ktoś z uczniów może okazać się na nie podatny..

Jak mówi znane powiedzenie “lepiej na zimne dmuchać” i dlatego ktoś powinien jak najprędzej zainterweniować, aby przestępcze napisy i znaki zniknęły ze ścian baraku.

Opublikowano wKontr(a)wersje, Po godzinach

Podobne wpisy