Menu Zamknij

Ewelina Hojdys

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Juliana Fałata w Bielsku – Białej, specjalizacja – reklama wizualna. Obecnie studentka na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Od najmłodszych lat sztuka jest moim wiernym towarzyszem.  Staram się rozwijać w różnych dziedzinach, jednakże najbliższe mojemu sercu pozostają rzeźba i malarstwo. W mojej dotychczasowej twórczości rzeźbiarskiej dominuje sztuka figuratywna, reprezentuje ona proces poznawania przeze mnie ciała ludzkiego i jego mechanizmów, z czasem jednak model staje się dla mnie inspiracją i pretekstem do kreowania nowych form. W świecie  ceramiki dominuje u mnie inspiracja naturą. Natomiast w malarstwie zachwyca mnie przede wszystkim kolor, lubię ze sobą zestawiać kontrastowe barwy, szukam ich w miejscach, w których nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka, lub przetwarzam je według własnego pomysłu. Poza sztuką interesuje mnie również dekoracja wnętrz i florystyka.
2009 – Udział w zbiorowej wystawie pokonkursowej „Portret rodzinny”  w  Lublinie.
2011 – Udział w zbiorowej wystawie poplenerowej ”Harenda 2011” w Galerii Wydziału Rzeźby przy Placu Matejki 13 w Krakowie.
2013 – 2014 – CISZA DIALOGU – Wystawa prac studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Na Wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii  Sztuk Pięknych
     – Galeria Lipowa 3, Kraków
     – Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Bolesławiec
     – Centrum Wiara i Kultura, Hebdów

Ewelina Hojdys

Opublikowano wPo godzinach, Twórcy

Podobne wpisy