Menu Zamknij

Czy schody do nieba? Kładka z ograniczoną odpowiedzialnością … kolei.

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec

Te schody na pewno nie prowadzą do przysłowiowego nieba. To schody na estakadę – kładkę nad torami kolejowymi dla podróżnych na dworcu PKP. Czyżby zarządca dworca PKP w Żywcu zapomniał o konieczności utrzymywania w pełnej sprawności wszystkich urządzeń służącym podróżnym. Ależ nie.

Kolej pamietała o uszkodzonych schodach i już z dniem 15 września 2006 r. zabroniła pieszym korzystanie z tego “udogodnienia”. Dość zaskakująca decyzja, gdyż na innej tablicy ogłoszeń czytamy, że PKP bedzie modernizowała swoją bazę ze środków unijnych.

Tymczasem po kilku dniach zniknęło ogłoszenie o zamknięciu ruchu na kładce nad torami i ruch pieszy po tych zdewastowanych schodach nadal się odbywaŁ. Z kolei zamknięto ruch dla pieszych jedynie po schodach z kładki na perony. Zapewne za ten stan odpowiada kolej i z obawy przed wypadkiem zabezpiecza sie na wszelki wypadek.

Kto natomiast odpowiada za  stan techniczny kładki nad torami po której ruch pieszy odbywa się bez zakłóceni, tego nikt nie wie. O rozpoczęciu jakiegokolwiek remontu zapadła głucha cisza. Nie pociesza nas ten stan, gdyż zbliżająca się zima ponownie odkryje grozę obecnego stanu obiektu. Tylko bedzie to jakby poza “koleją”.

Opublikowano wKontr(a)wersje, Po godzinach

Podobne wpisy