Menu Zamknij

11.Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek w Klubie ”śrubka” KATOWICE – DZIECIOM

Data ostatniej modyfikacji 2024-02-20 przez srubkazywiec


Teatr Des Mots d’la Dynamite – Montreal KANADA

Le Spectacle de l’arbre

“Opowieści o drzewie”
po spektaklu – warsztaty teatralne
16.10.2013 r. (środa) * godz. 11.00 * wstęp wolny
www.ateneum.art.pl
www.facebook.com/katowice.dzieciom


sponsorzy:


współpraca:


fotoreportaż z próby generalnej, spektaklu i warsztatów teatralnych:


Interaktywne przedstawienie adresowane do najmłodszych widzów (od 1,5 do 5 lat) przygotowane zostało we współpracy z pedagogami i dziećmi z centrum przedszkolnego w Montrealu. Twórcy zachęcają małą publiczność do swobodnych reakcji.
   Starzeć się, dorastać, rozwijać się – co oznaczają te pojęcia, kiedy jest się jeszcze zupełnie małym… Kanadyjska opowieść, jak życie, toczy się w rytmie zmieniających się pór roku, żartobliwie przedstawiając upływ czasu.
   Przy pomocy wełny, ręcznych robótek i animacji zwykłych codziennych przedmiotów trzy kobiety inscenizują kilka nakładających się na siebie historii, łączących się ze sobą poprzez piosenki, rymowanki, dźwięki.
   Seria poetyckich obrazów ilustruje emocje, jakie towarzyszą kolejnym etapom naszego życia, które zakorzenione jest w określonym środowisku jak drzewo i jak ono wciąż się zmienia.
   Spektakl składa hołd codzienności dojrzewającego dziecka, z jego małymi smutkami i wielkimi odkryciami, odwołując się do prostej filozofii i bogatej wyobraźni widza.– oficjalne materiały fotograficzne:

Klub śrubka

Opublikowano wImprezy, Katowice Dzieciom

Podobne wpisy